Závěry konference na téma Evropa po Brexitu: Čelní představitelé britského byznysu se shodli, že z Brexitu bude výrazně profitovat region střední a východní Evropy (CEE). Investoři se totiž budu snažit přesunout své provozy do EU. Oproti západní Evropě jim však můžeme nabídnout velmi konkurenční podmínky.

„Již nyní experti hlásí zvýšený zájem britských investorů o region CEE, Českou republiku nevyjímaje,“ uvedl Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL, a dodal: „Na konferenci jsme proto spolu s CzechInvestem prezentovali výhody českého trhu a představili zajímavé lokality, aby Česká republika z těchto změn získala maximum.“

Pouze segment podnikových služeb by dle odhadů ABSL měl v rámci celého CEE regionu růst 20 % tempem. Celkem v Evropě tento sektor zaměstnává 1,5 milionu lidí a Česká republika patří k TOP 5 destinacím, ke kterým investoři obracejí svou pozornost. Z USA pochází nejvíce investic do středoevropského segmentu podnikových služeb. Více než 50 % amerických firem z Fortune 500 již má v našem regionu své sídlo, přičemž Česká republika hostí významné procento z nich. „V ČR provozuje své centrum služeb více než 25 amerických korporací, které zaměstnávají přes 15 000 lidí. Protože Evropa i nadále zůstane pro USA nejdůležitějším trhem, dá se očekávat rozvoj podnikových služeb i z tohoto směru,“ uvedl Jonathan Appleton.

Konference s názvem Europe after Brexit, kterou pořádali ABSL a agentura Bloomberd, se dále věnovala zásadním otázkám v oblasti obchodu, mobility pracovních sil či přeshraniční regulace, evropským ekonomickým trendům a investičnímu klimatu po Brexitu.

Zdroj: ABSL

Napsat komentář