Asociace certifikovaných účetních (ACCA) spustila ojedinělý projekt ACCA-X. Otevřené kurzy ACCA-X budou probíhat v rámci světoznámé internetové výukové platformy edX, jež vznikla díky spolupráci amerických univerzit MIT a Harvard University. Dosud se přihlásilo se již více než 36.000 studentů z 201 zemí. Součástí online programu ACCA-X jsou jak úvodní, tak pokračovací kurzy finančního a manažerského účetnictví. Jejich hlavním cílem je inovativním způsobem zajistit kvalitní studijní materiály a uspokojit různorodé potřeby profesionálů i studentů.

„Projekt ACCA-X má umožnit všem lidem s přístupem k internetu bezplatně studovat a osvojovat si cenné dovednosti z oblasti finanční gramotnosti a zároveň je tak připravit na získání ACCA kvalifikace. ACCA-X je globální projekt, který pomáhá odstraňovat bariéry a zpřístupňuje informace většímu množství studujících než kdy předtím,“ uvedla Kateřina Benešová, ředitelka ACCA pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko.

adult-education-415359_1280Vzhledem k tomu, že znalost světa financí ovlivňuje jak profesní, tak osobní životy, je ACCA hrdá na to, že prostřednictvím jejích kurzů mohou studenti svou finanční gramotnost zdokonalovat bezplatně. Kurzy se zaměřují na základní otázky, jako jsou mzdy, vedení účetnictví a jeho kontrola, pokladní kniha, nebo například jak využít manažerské účetnictví během procesu rozhodování. Tyto kurzy mohou pomoci těm, kteří se snaží odstartovat novou kariéru v oblasti účetnictví, ale také těm, kteří by rádi pronikli hlouběji do světa financí a zjistili, jak finanční systém funguje.

Výukové materiály pro kurzy ACCA-X byly vytvořeny na Epigeu, odnoži Imperial College London, jehož online kurzy využívá 95% univerzit skupiny Russell Group. První kurzy, které odstartovaly tento měsíc, potrvají 10 týdnů a vyžádají si v průměru 3 hodiny studia týdně.

Napsat komentář