Jestli se chcete učit anglicky, je dobrý nápad třeba se číst knihy v originále, poslouchat písničky nebo sledovat filmy v originále. Další možností je náslech rozhlasových her. To má výhodu oproti tištěným knihám, které nepomohou s porozuměním mluveného projevu. Navíc na webu najdete i zdroje, které jsou zdarma. Doporučíme jeden z nich.

Tím doporučením je anglický radioarchiv na adrese http://radioarchive.cc, na kterém jsou umístěny stovky audiozáznamů především z produkce anglického rozhlasu BBC. Soubory ke stažení jsou k dispozici jako torrenty. Na rozdíl od jiných sbírek torrentů pochybného původu jsme nezaznamenali podstatnější problémy při jejich stahování.

Hlavní výhodou je právní status umístěných souborů. Jedná se především (možná výhradně) o nahrávky anglického rozhlasu BBC. Pro ně platí pravidlo, že pokud byly odvysílány (včetně on-line vysílání) veřejně, mohou být zaznamenány a dále šířeny, aniž by se tím porušovala autorská práva. Nejedná se tedy o žádný pirátský server a v archivu nenajdete ani rippovaná CD nebo DVD.

Jedinou podmínkou je jednoduchá registrace. Obsah archivu plní dobrovolníci, takže teoreticky se můžete také zapojit i vy.

Napsat komentář